Charytatywny bieg dla Marysi z Leszna

Charytatywny bieg dla Marysi z Leszna

W Parku Miejskim w Kościanie odbył się charytatywny bieg “pół serduszka” dla siedmiomiesięcznej Marysi z Leszna, która zmaga się z poważną wadą serca.
Charytatywny bieg dla Marysi wystartował po godzinie 11.00. Na starcie pojawiło się kilkudziesięciu biegaczy, ale przybyło tez sporo osób, które chciały wesprzeć dziewczynkę w jej walce. Pojawił się między innymi żużlowiec Przemysław Pawlicki, a wolontariusze, znajomi i rodzina dziewczynki przygotowali dla uczestników poczęstunek i ciepłe napoje. Nie zabrakło też dobrej muzyki i wspólnej rozgrzewki.


Marysia zmaga się z poważną wadą, sercem jednokomorowym. Nie wykształciła się u niej lewa komora serca. Przeszła już dwie operacje, ale zabieg, który pozwoli jej w miarę normalnie żyć musi zostać wykonany w Szwajcarii, a jego koszt przekracza milion złotych. Dlatego też rodzina potrzebuje wsparcia.

– Marysia ma siedem miesięcy. Jest świeżo po drugiej operacji. Bieg to akcja charytatywna na trzecią operację, kończącą leczenie wady. Ta operacja musi odbyć się w szwajcarskiej klinice w Genewie. Nie jest to refundowane, więc zbieramy ponad milion złotych. Marysia bardzo dobrze przechodzi leczenie, to dziecko, które chce żyć i czasem nawet zadziwia lekarzy. Pięć dni temu była pod respiratorem, a dziś jest już w domu. Ta operacja to ostatni etap leczenia, jeśli nie będzie żadnych komplikacji i Marysia będzie mogła żyć prawie normalnie – opowiada Mateusz Antkowiak, ojciec Marysi.

Aktualnie brakuje około 800 tysięcy złotych, dlatego też organizowana jest zbiórka i akcje jak niedzielny bieg w Kościanie. Dodatkowo kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie pochłaniają koszty leczenia Marysi. Rodzina jest jednak dobrej myśli, bo dotychczas przeprowadzona operacje przyniosły bardzo dobre skutki, a trzecia może zostać przeprowadzona dopiero, gdy dziewczynka nieco podrośnie, jest więc trochę czasu na zebranie wymaganej kwoty. Aktualnie zbiórka trwa na portalu zrzutka – https://zrzutka.pl/3pgch3.

 

ekoscian.eu